ZELENI BAZAR

V petek, 21.4.2023 smo v vrtcu Ciciban Sevnica izvedli še zadnje dejanje v okviru ZELENEGA BAZARJA. Organizirali smo dobrodelno prireditev z različnimi EKO delavnicami.

Ob vhodu si je vsak obiskovalec izbral glineni obesek z logotipom Vrtca Ciciban Sevnica, nato pa se je podal na pot raziskovanja in ustvarjanja.

Otroci s starši so si  iz odpadnega materiala izdelali EKO rožico in Zelo lačno gosenico, ob enem pa tudi »hranili« Zelo lačno gosenico z barvnimi žogami.

Pravi izziv je bilo narediti čopiče iz naravnih materialov, s pomočjo katerih so nastajali prečudoviti likovni izdelki.

Modni dodatek »Zelenega bazarja« so zagotovo bile pomladne krone polepljene s pomladanskimi cvetlicami in zelenjem.

Bilo je poskrbljeno tudi za kmečke igre, kjer so se obiskovalci lahko pomerili pri zadevanju lončkov, ujeli konjička, drug drugega popeljali s samokolnico in se zabavali ob obisku foto kotička.

Poleg vsega naštetega so lahko  na pomoč priskočili cvetličarki ge. Rosandi Peklar (vrtnarija Fric-Ramovš) pri presajanju cvetlic. Veliko zanimivih stvari o gozdu in o njegovih prebivalcih je pripravil gozdni pedagog g. Jože Prah.

Bilo je poskrbljeno tudi za lačne želodčke. Na voljo so bili obloženi kruhki, palačinke, buhteljni in kokice.

Ob koncu prireditve so si obiskovalci lahko domov odnesli še različne sadike, ki so jih vzgojili otroci in strokovni delavci vrtca v mesecu marcu.  Sadike so bile za otroke izrednega pomena, saj so pomagali in aktivno sodelovali pri vseh postopkih od semena do sadike.

Posebna zahvala donatorjem.

Iskrena zahvala pa seveda tudi vam dragi starši. Z vašimi prostovoljnimi prispevki, nam je uspelo, da smo v sklad vrtca zbrali 1.700,68 €.

Zbrani denar bomo namenili nakupu opreme za zagotavljanje zadovoljstva in kakovosti bivanja otrok v vrtcu.

Še nekaj izjav otrok iz skupine čebelice, kaj jim je bilo na Zelenem bazarju najbolj všeč.
S: Ko smo bili na terasi.

E: Da sem jedla kokice.

M: Ko sem delal krono.

V: Ko sem jedla kokice in pila sok.

A: Ko sem risal z naravnimi čopiči, pa ko sem si ga sam naredil.

G: Naravni čopiči, pa ko me je ati s karjolo vozil.

G: Vse mi je bilo všeč.

B: Ko sem jedel palačinke.

Zapisala: Laura Strojanšek