E-TWINNING

Sodelovalno delo na daljavo

Spletna platforma eTwinning

Portal eTwinning je virtualna večjezična skupnost šol in vrtcev, ki vam omogoča hitro in varno vzpostavitev mednarodnih, virtualnih stikov z Evropo in širše.

Zasnovan je kot:

Zakaj?

Portal nam nudi podporo pri uvajanju sodobnih, inovativnih metod  učenja v naših igralnicah, podprtih s informacijsko-komunikacijsko tehnologijo (IKT).

Skupini v celoti omogoča avtentično, mednarodno, izobraževalno izkušnjo, ki otroke motivira za učenje v realnih življenjskih situacijah, obenem pa jim omogoča krepitev medkulturnih kompetenc. Prav tako pušča pečat na  profesionalnem razvoju in vzgojiteljic.

Cilji mednarodnega projekta  eTwinning

Povezati evropske učitelje/vzgojitelje in učence/otroke s skupnim delom, graditi skupno identiteto in spoštovati kar je evropskega.

Načrt za letošnje šolsko leto?  V letošnjme letu 2021/2022,  v projektu eTwinning sodeluje oddelek Gumbki s projektom; »Kids talk about nature«. Projektu »My Dear Kindergarten« pa so se je priključili otroci  obogat