IZLET V KOSTANJEVICO NA KRKI

Oddelka Marjetice in Levčki iz enote Panorama smo dan v aprilu preživeli v Kostanjevici na Krki. Ker smo bili čez šolsko leto pridni in ustvarjalni, smo bili nagrajeni z avtobusnim prevozom, ki se je financiral iz sklada vrtca. Avtobus nas  je popeljal v lepo naravo v Kostanjevico, kamor smo prispeli v dopoldanskih urah. Sprehodili smo se skozi staro mestno jedro, občudovali velik pravljični vodnjak, kjer smo si po tihem kaj lepega zaželeli ter se odpravili naprej raziskovati malo in tiho mestece, zgrajeno na otoku reke Krke. Opazovali smo reko, živali ob reki, poslušali ptičje petje, občudovali stare mostove, pod katerimi teče reka. Našli smo tudi prijeten kotiček za sproščeno igro, na travniku, ob njem pa malo močvirje z veliko drobnimi, vodnimi in travniškimi žuželkami. Opazovali smo gibanje polžkov, male žabice, tudi ribo, ki je skočila iz vode. Posladkali smo se s sladoledom ter priboljški, za katere smo poskrbele vzgojiteljice.  Ob odhodu domov nas je v prijetni senci dreves čakal avtobus in nas varno popeljal nazaj  v vrtec. Bil je krasen dan.

Vzgojiteljice iz oddelka Marjetice in Levčki

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost