RINGARAJA

V četrtek, 18.5.2023, se je Otroški pevski zbor Vrtca Ciciban Sevnica udeležil 6. revije predšolskih in mlajših šolskih otroških pevskih zborov občine Sevnica 2023, ki ga organizira JSKD. Pred polno dvorano so se predstavili s tremi pesmimi pod vodstvom zborovodkinje Melite Železnik. Na klavinovi jih je spremljala Petra Trlep in Marko Traven na kitari.

Pevski zbor v vrtcu ima dolgo tradicijo in šteje 70 članov.  Inge Breznik (2016) o petju v zboru pravi: » Petje v zboru naj bo vsem v veselje, tako zborovodji, kot tudi otrokom, kajti to pomembno vpliva na pevsko izraznost, razpoloženje in energijo nastopa na odru. Če otroci uživajo na vajah, bodo uživali tudi na odru. Sproščeni bodo, bolj interpretativni, zborovodji bodo sledili, ker ga imajo radi in mu zaupajo. » Nastop pred prijatelji, starši je za otroka dosežek in potrditev. In prav to se je dogajalo včeraj na odru Kulturne dvorane v Sevnici.

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost