MEDGENERACIJSKO SODELOVANJE

V oddelek Pike, ki se nahaja v enoti Panorama v Boštanju, smo pred velikonočnimi prazniki povabili dedke in babice. Ker stari starši v današnjem času predstavljajo zelo pomemben del družin in ker je čas preživet z vnuki neprecenljiv, se je kar nekaj starih staršev z veseljem odzvalo povabilu in pripomoglo h krepitvi moči med mlajšimi in starejšimi. Z veseljem pa smo medse sprejeli tudi nekaj staršev. Kljub temu, da so otroci vključeni v oddelek prvega starostnega obdobja, so bili zelo radovedni in pripravljeni pokazati svoje spretnosti pri izdelovanju kokošk, zajčkov in košaric iz papirja. Da pa otroci košaric domov niso odnesli praznih, sva jih vzgojiteljici oddelka napolnili s sladkim presenečenjem. Naše prijetno druženje smo zaključili z okrepčilom in prijetnim pogovorom, ki ga je spremljal sproščen in navihan smeh majhnih in velikih. Ker je bila to za vse nas nova, prijetna izkušnja, smo dedke in babice povabili, da se nam še kdaj pridružijo. Že sedaj pa smo se dogovorili za obisk na bližnji manjši kmetiji, kjer si bomo lahko ogledali živali in zagotovo kaj novega izvedeli. Se že veselimo!

Špela Deželak, vzgojiteljica

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost