IZLET NA GRAD SEVNICA – ŽELVICE

V petek, 16. 6. 2023, smo se male in velike Želvice iz enote Panorama z avtobusom odpeljale na Grad Sevnica. Že sama vožnja z avtobusom je bila izredno zanimiva, saj so ravno v tem času v Sevnici delali rondo. Otroci so bili navdušeni nad velikimi stroji, ki smo jih imeli možnost videti. J

Avtobus nas je pripeljal do parkirišča za avtodome pod sevniškim gradom, od koder smo se peš odpravili do vrha. Pot smo pričeli pod krošnjami dreves, nadaljevali pa po asfaltirani cesti. Ko smo prišli do vrha, smo si najprej ogledali kako velik je grad, nato pa še čudovit razgled na Sevnico in njeno okolico. V grajskem parku smo občudovali mogočna drevesa in vodnjak. Otroci so se lahko prosto igrali v parku,  kjer je bila prijetna senca.

Na piknik odejici, ki smo jo prinesli s seboj, smo se posladkali s sokom in piškoti.

Peš smo se odpravili nazaj proti avtobusu in se polni vtisov odpeljali proti vrtcu.

Zapisala: Neža Kožar

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost