TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK V ENOTI PANORAMA

Vsako leto je tretji petek v mesecu novembru dan slovenske hrane. S tem spodbujamo zavedanje in pomen samooskrbe, ohranjanje čistega, zdravega okolja in seznanjamo s postopki pridelave in predelave hrane.

Ta dan imamo tradicionalni slovenski zajtrk, ki je bil letos že dvanajstič. V letošnjem letu je bil slogan ˝Zajtrk z mlekom – super dan!¨.

Ob tradicionalnem slovenskem zajtrku postrežemo kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Tudi v enoti Panorama so se otroci iz oddelkov Rožice, Želvice, Levčki in Marjetice sladkali z medom in pili mleko.

Otroci so v tem tednu spoznavali življenje čebel, naučili pa smo se tudi pesem Čebelar (L. Slak).

Na dan tradicionalnega slovenskega zajtrka so se nam pridružili otroci iz enote Boštanj in skupaj smo zapeli pesem Čebelar. Prepevanje smo popestrili še s preoblekami v čebelice in čebelarje.

Zapis pripravile strokovne delavke enote Panorama / Vrtec Ciciban Sevnica