Obisk mizarja v enoti Pikapolonica

V torek, 9. maja, smo v enoti Pikapolonica dobili prav poseben obisk. Obiskal nas je gospod mizar Luka, da bi nam predstavil raznolikost in zanimivost svojega poklica. Zvezdice, Zajčki in Račke  smo se zbrali v skupnem prostoru na blazinah, kjer nas je že čakal kotiček s številnimi lesenimi izdelki. Gospod nam je predstavil svojo mapo še iz študentskih let, v kateri so bili zbrani listavci in iglavci s svojim lubjem, vejami, listi (iglicami), plodovi in drugimi posebnostmi. Otrokom je ponudil na otip nekaj lubja različnega drevja. Tako so spoznavali različno strukturo in barvo lubja posameznih dreves.

Naš obiskovalec je zelo dobro začutil potrebo otrok po igri in raziskovanju, za to je s seboj prinesel veliko lesenih didaktičnih igrač, ki so nastajale tekom njegovega dela. Otrokom je ponudil lesene nestrukturirane kocke, lesene sestavljanke in uro, pa čepke, vijake in kladiva, pri čemer so urili natančnost in fino motoriko. Predstavil nam je celo model dinozavra, ki ga je nekoč izdelal. Otroci so ga lahko razstavili in ponovno sestavili, saj je imel snemljive dele. Zelo so uživali, predvsem pri aktivnem preizkušanju ponujenega lesenega materiala. Gospod Luka nam je predstavil svoj poklic na način, da ga je približal tudi najmlajšim in zagotovo so ga z aktivnim sodelovanjem, ki ga je ponudil, lažje ponotranjili. Veseli smo, da si je vzel čas in otrokom podaril to izkušnjo. Pokazal je mnogo zanimivih izdelkov ter nam predstavil čar poklica, za katerega se danes žal odloča vse manj ljudi.

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost