SRČNA PISMA ZA MALE BORCE

Ob svetovnem dnevu redkih bolezni smo se z otroki in vzgojitelji vrtca Ciciban Sevnica pridružili projektu Srčna pisma za male borce. Projekt organizira Društvo Viljem Julijan, društvo za pomoč otrokom z redkimi boleznimi. Namen projekta je spodbujanje sprejemanja različnosti, empatije in solidarnosti, ter širjenje zavedanja o redkih boleznih. Ob enem pa tudi socialna podpora otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam.

 V skupinah smo si z otroki prebrali različne zgodbe otrok in si ogledali njihove fotografije. Bili smo zelo ganjeni. Občudovali smo njihovo moč in pogum, s katerima premagujejo svoj vsakdan. Otroci so jim narisali risbice, vzgojiteljice pa smo zapisale še njihove lepe misli.  Otroci so pokazali veliko srčnosti in empatije. Bili smo veseli in zadovoljni, da smo naredili nekaj, kar bo marsikomu pričaralo nasmešek na obraz.

Zapisala: Laura Strojanšek

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost