TEDEN OTROKA V VHODU PIKA NOGAVIČKA

V tednu otroka smo se Copatki, Gumbki in Čebelice zabavali z izvajanjem različnih dejavnosti. V našem vrtcu letošnji slogan: Skupaj se imamo dobro, velja vsak dan, ki je posvečen otroku in vsak dan se jim trudimo pričarati nepozabna doživetja ter jim ponuditi veliko novih znanj, spretnosti.

Mali in veliki iz našega vhoda smo za teden otroka skupaj pripravili plakata, kjer smo zabeležili vse dejavnosti, ki so potekale. Otroci so se pri aktivnostih izmenjavali in vsi so izvajali vse. Sodelovali so pri športnem poligonu, kjer so premagovali različne ovire, gibalne izzive in pridobivali gibalne spretnosti. Vsakodnevno so prisluhnili različnim pravljicam in pomagali pri pripovedovanju le-teh. Imeli smo tudi kuharsko urico, kjer so otroci rezali krompir in ga pripravljali za slastno pojedino. Ni manjkal tudi igralni dan, kakšen izlet in zabava na igrišču.

V sredo smo na popoldansko druženje povabili tudi starše, bratce, sestrice. Pričakal nas je nori znanstvenik,  ki nas je popeljal v svet zabavnih kemijskih poskusov. Skupaj smo  plesali, gubali vrečke iz papirja, jih  okrasili, in se potem tudi posladkali s pečenim in kuhanim kostanjem.

Izjave otok:

• Najbolj mi je bil všeč kostanj.
  • Nori znanstvenik je bil res nori, so mu lasje stali pokonci.
  • Meni so bile pa všeč tiste kroglice v tekočini.
  • Jaz sem pa najprej dal tisto belo notri in je nekaj nastalo.
  • Ko sem šel v gozd, sem raziskoval…kot nori znanstvenik.
  • Meni je pa mami pomagala iz papirja narediti škrnicelj za kostanj.
  • Jaz sem pa plesala s svojim bratcem.
  • Rada režem krompir za pomfri. Pa ful dober je bil. Sem ga veliko narezala.
  • Tako sem bil hiter na poligonu kot Modri dirkač.